6 клас трудове навчання

  17.04

Добрий день. Гортаємо стрічку донизу, шукаємо проєкт "Технологія виготовлення виробів в техніці макраме".
Уважно переглядаєте презентацію, відео, виконуєте практичну роботу ( добираєте моделі-аналоги, замальовуєте схеми плетіння )

27.02.2023

Проєкт "Органайзер"






Дібрати моделі-аналоги, розробити
 ескіз виробу.
Виконати вправу за посиланням.
https://learningapps.org/watch?v=pcp8mqj6a17


Дібрати конструкційні матеріали.
https://learningapps.org/watch?v=p7wi8qdtk16

  05.12.2022

Проєкт "Новорічна іграшка"

1.Підготуйте повідомлення про історію   Нового  року.
2.Доберіть моделі-аналоги новорічної іграшки.
3. Заповніть таблицю.



 07.11.2022

Добір конструкційних матеріалів та інструментів для виготовлення ляльки-мотанки.











17.10.2022

   Лялька-мотанка: історія виникнення та традиції виготовлення

      Про українські рушники та вишиванки знають повсюди і в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.


Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, зявилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

Сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра. звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини. Інколи для позначення ляльки використовується поняття «кукла» проте використання цього поняття не є правильним не лише з точки зору правопису, ай базуючись на тому що «куклой» наші предки називали жмут колосся, що лишався край поля та прикрашався стрічками та квітами. лишали це колосся аби урожай наступного року був кращим ніж цього.

З історичних джерел відомо що перші прототипи мотанок на території україни з’явилися на стоянці в Чернігівській області. Древні ж греки використовували такі ляльки як жертву для свого пантеону богів. Мотанки в різних варіаціях зустрічаються в багатьох світових культурах.




Домашнє завдання: дібрати моделі аналоги. Створити лепбук про ляльку мотанку.

17.04.2023

Технологія виготовлення виробів в техніці макраме.


А ще існують професії де неможливо обійтися без вузлів. Це і рибалки, і чоботарі, і моряки, і пожежники. А від правильності зав’язаного вузла хірургом залежить життя людини. Історія вузликового плетіння налічує тисячоліття. Цікаво, що і зараз живуть деякі види людиноподібних мавп, які при будівлі свого житла в кронах дерев зав’язують ліани вузлами. Метод проектів На сьогодні ви повинні були підготувати невеличкі проекти про історію виникнення макраме.





Браслети макраме
Цей вид рукоділля з’явився досить давно. Безліч років макраме удосконалювалося, відкриваючи все нові способи плетіння, включаючи в роботу нові несподівані на перший погляд матеріали. Майстри навчилися створювати різні декоративні предмети для інтер’єру, в тому числі розкішні скатертини, красиві кашпо, витончені серветки та багато інших милі штучки.
Поступово макраме було зведено в ранг справжнього мистецтва. В цьому рукоділлі використовуються шнури, мотузки і товсті нитки. Принцип цього плетіння схожий з в’язанням гачком, однак вироби в техніці макраме виходять набагато масивніше. Ці вироби підходять не для кожного інтер’єру, тому слід бути дуже розбірливими у їх втіленні. Але виглядають вони, звичайно ж, просто приголомшливо.



Переглянь відео-ролики та обери виріб!!!




12.05.2022

Правила безпечної праці при роботі з ножицями та шпильками
1. Зберігати ножиці зі зімкнутими лезами.
2. Розрізаючи тканину, вузьке лезо ножиць розмістити під тканиною.
3. Притримуючи тканину, пальці лівої руки повинні знаходитись на безпечній відстані від ножиць.
4. Передавати ножиці кільцями вперед, тримаючи за зімкнуті леза.
5. Голки і шпильки необхідно зберігати в спеціальній коробці або подушечці.
6. Викрійку приколювати до тканини шпильками в одному напрямку – гострими кінцями від себе.
7. Зламані голки і шпильки не викидати, а класти в спеціальну коробочку.
8. Не працювати іржавими голками і шпильками.
9. Категорично забороняється тримати голки і шпильки в роті, заколювати на одяг.





19.05.2022
Види круп 






Дібрати рецепт смачної каші, по можливості приготувати.

Коментарі