7 клас трудове навчання

   28.02.2023

Проєкт "Текстильна лялька"









Розробити ескіз текстильної ляльки.

  21.02.2023

 "Підставка під горнятко"









Практична робота:

1. Обвести контур шаблону на фетрі;

2. Вирізати деталі;

3. Швом " голка вперед" пришити деталі.

4. Ретельним швом зшити 1 і 2 деталі.

  15.11.2022

Проєкт Рамка для фотографій


Для початку варто визначитися з матеріалом, з якого буде зроблена рамка для картини. На сьогоднішній день існує великий вибір всіляких матеріалів, придатних для виготовлення різних елементів декору, зокрема, рамки для фото. Можливе використання, як дерев’яних рейок, так і пластикових плінтусів. Варто звернути увагу на склеювання матеріалу і підібрати відповідний клейовий склад. Найбільш поширеною парою матеріал-клей при виготовленні рамки для фото своїми руками є дерево — ПВА, картон- ПВА, картон, тканина, ґудзики-ПВА і т.п. Вирішуючи, як зробити рамку для фото своїми руками, важливо пам’ятати про декілька речей. По-перше, рамка повинна гармонійно доповнювати фотографію або картину, створюючи особливий і неповторний стиль. По-друге, гармонійно вписуватися в інтер’єр, як за колірною гамою, так і по загальній стилістиці.





Практична робота


1) Візьміть фотографію. Визначте її розміри. Залежно від роз­мірів фотографії підберіть два аркуші цупкого паперу (аркуші мають бути на 7—8 см більші за саму фотографію).


2) Покладіть перед собою перший аркуш цупкого паперу необхідного розміру. Аналогічно для виготовлення паспарту


відступіть 1 см від нижнього краю, проведіть діагоналі від цієї лінії. Знайдіть оптичний центр на діагоналях, позначте розмір фотографії (проведіть відрізки, відповідні довжині й ширині фотографії), відступіть від них до центра 0,5 см, позначте точ­ками на діагоналях, з'єднайте. Акуратно ножицями виріжте середину.


3) Перший аркуш накладіть на другий. Склейте уздовж ниж­ніх і бічних полів. У верхньому полі між аркушами утворюється кишенька для фотографії.


4) Щоб рамка стояла на столі, слід виконати підставку — візьміть смужку картону завширшки 4 см і завдовжки 20 см. Відступіть 1 см від краю по довгій стороні, із решти довжини утворіть прямокутний трикутник. Однією короткою гранню при­клейте до другого аркуша.


5) 3-4 фото виготовлення рамки надіслати в Гугл клас


Рамку не декорувати - це тема наступного уроку.







7 клас

03.05.2022

Проєкт штучні квіти.

Планування роботи з виконання проєкту. Моделі-аналоги. Графічне зображення.



Перегляньте презентацію 


https://vseosvita.ua/library/prezentaciaproekt-dekorativni-kvitiistoricni-vidomosti-pro-rozvitok-mistectva-stucnih-dekorativnih-kvitiv-vidi-dekorativnih-kvitiv-397448.html

Доберіть моделі-аналоги.





Заповніть таблицю.





Можете поставити плюси чи мінуси, підсумувавши виберете модель, яку будете робити.



Практична робота: створення проєктного ескізного малюнка для виготовлення композиції з квітів.


10.05.2022

Добір конструкційних матеріалів. Виготовлення шаблонів. 

Найважливішими для конструкційних матеріалів є механічні властивості. До основних механічних властивостей конструкційних матеріалів належать:


Міцність - здатність матеріалу чинити опір руйнуванню у процесі дії зовнішніх сил, що викликають у ньому внутрішні напруження. Достатньо міцними у типових умовах інтер’єрного використання можна вважати метали, скло, бетон, певні види пластмас.

Пружність - властивість матеріалу деформуватися під навантаженням і набувати після зняття навантаження первинної форми і розміру. До пружних матеріалів відносять сталь, деревину, пластмаси. Бетон, камінь, скло, папір, чавун належать до матеріалів з низькими показниками пружності.

Пластичність - протилежна до пружності властивість матеріалу змінювати під навантаженням форму та розміри без розривів і тріщин та зберігати їх після зняття навантаження. До пластичних матеріалів належить, наприклад, бетон до його затвердіння.

Крихкість - властивість матеріалу руйнуватися під дією зовнішніх сил без помітної пластичної деформації. До крихких матеріалів належать природний камінь, затверділий бетон, скло, чавун тощо.





Практиктична робота




17.05.2022

Компонування квітів у виріб.

Епіграф уроку:

                                                       «Кругом все дихає весняною красою»

Дидактична гра «Так чи ні»

Найперші штучні квіти виготовляли в Стародавньому Китаї з фарфору? 

Найвідоміша квітка, зроблена людиною, - це папська троянда?

У Стародавній Греції і Китаї вміли виготовляти прекрасні квіти тільки з золота?

Виготовлення штучної квітки починається з виготовлення шаблонів?

Сьогодні, коли в магазині можна купити все. А речі, зроблені своїми руками, набули особливої цінності (ексклюзиву). Такий вид рукоділля, як власноруч виготовлені квіти з паперу, стає все популярнішим.

Отже, Аранжування квітів— це створення букетів, квіткових композицій, уміння за допомогою квітів, листя, гілок висловити свої думки і почуття, створивши справжні вироби мистецтва. Щоб добре зробити це, потрібно знати основні правила квіткового аранжування — пропорції, масштаб, поєднання кольорів. Тільки тоді можна вдало дібрати і гармонійно розташувати квіти, врахувавши їхнє забарвлення, форму, фактуру, нахил у той чи інший бік тощо.

У багатьох народів штучні квіти є обов’язковою частиною національного костюма. І ми зараз не можемо собі уявити український національний костюм без віночка зі штучних квітів на головах дівчат. Кожен етнографічний район України має свої особливості.

З паперу і не тільки з нього, можна виготовити практично всі види квітів, в залежності від вподобань та практичних навичок: улюблені троянди, демократичні тюльпани та нарциси, екзотичні орхідеї, загадкові крокуси та багато інших квітів. Квіти, створені власноруч, виходять дуже схожі на живі. Щоб переконатися, що це саме так, давайте спробуємо зробити композиції з квітів.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ ТА САНІТАРНО – ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ

1. Виготовляти букет треба сидячи на стільці із спинкою. Сидіти потрібно прямо, не сутулячись.

2. Освітлення має бути хорошим, бажано природним. Під час виготовлення квітів світло повинно падати зліва або спереду. Через кожну годину необхідно робити відпочинок для очей на 5 – 10 хв. Під час відпочинку очі перевести на спокійне забарвлення. Корисно також використати цей час на виконання гімнастики для м'язів очей.

3. Перед виконанням ручних робіт треба ретельно вимити руки, щоб не забруднити матеріали.

4. Інструменти і пристосування зберігати у спеціальній шкатулці чи ящичку. При виконанні ручних робіт шкатулку з інструментами та пристосуваннями зложити на стіл праворуч від себе.

5. Ножиці передавати і класти на робочий стіл із зімкненими лезами, направленими від себе.

6. На робочому місці слід дотримуватися чистоти і порядку.

Економічне обґрунтування вибору.

Виготовляючи виріб потрібно виконати економічне обґрунтування виробу, для того, щоб дати відповіді на питання: чи є даний проект економічно вигідним, чи є потреба в заміні окремих конструктивних елементів, технології виготовлення виробу в цілому, використаних матеріалів.


Щоб краще розуміти складову економічного обґрунтування виробу, для початку розглянемо і ознайомимося з проектною діяльністю.

Розробка економічного обґрунтування пов'язана з визначенням витрат, що здійснюються на всіх стадіях процесу «дослідження – виробництво - експлуатація». Витрати бувають одноразові і поточні. У даній роботі розраховуються поточні витрати, тобто собівартість виробу.

Собівартість - це сума витрат на виробництво і реалізацію одиниці продукції.

Собівартість - зовнішній показник, тому що від неї залежить прибуток і рентабельність

Для подальшого розрахунку показників, нам потрібно виконати розрахунок основних матеріалів. Розрахунок основних матеріалів виконуємо у вигляді таблиці.




26.04.2022

https://samorobku.in.ua/yak-zrobutu/budinok-z-sirnikiv/


Дивимось інструкцію, виготовляємо будиночок із сірників.


Виготовляємо картини з круп






Коментарі